Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty

Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny

Pondelok - Štvrtok:
7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Počas poslednej júnovej soboty sa atmosféra v mestskom parku naplní hudbou. Podujatie pod názvom „Lesná hudba“ má dlhoročné tradície v Maďarsku v okolí Mátry a v rámci cezhraničnej spolupráce sa 30. júna 2018  bude realizovať po druhýkrát aj vo Fiľakove.

Pod korunami stromov mestského parku zaznejú melódie v podaní kapely Rusín Čendeš Orchestra, ktorá je známa z televíznej relácie Zem spieva, vystúpi folklórny súbor Muzsla (MR), zaspieva domáci ženský spevácky zbor Melódia a spevácky zbor Vox Mirabilis (MR), predstaví sa fiľakovská spevácka skupina Foncsik a nebude chýbať ani koncert vážnej hudby v podaní Symfonického orchestra z mesta Eger.

Nadácia „Lesná hudba“ pripravuje už od roku 2005 každoročne viacdňové podujatie na viacerých miestach.  Multikultúrne série programov zahŕňajú rôzne  formy umenia, ktoré poukazujú na význam prírody, ochranu životného prostredia a dôležitosť udržiavania kvality  života, aj preto sa v zostave programov objavujú typické programové prvky, od vážnych koncertov až po predstavenia rôznej  ľudovej hudby, prednášky, prechádzky lesom, či prírodou s odborným sprievodcom, programy a hry pre deti, ukážky a ochutnávky miestnych gastronomických špecialít a podobne.  „Lesná hudba“ je zároveň misiou do sŕdc i povedomia nielen milovníkom prírody, ale oslovuje aj širokú verejnosť, veď spája umelecké klasické a ľudové hodnoty s potrebou ochrany prírody. Programy sú určené pre celé rodiny a všetky generácie si v nich nájdu niečo zaujímavé. Reprezentovať naše umenie za hranicami budú členovia tvorivej dielne Motolla.

Návštevníkov fiľakovského podujatia čaká bohatý program. Okrem spomenutých koncertov vážnej a ľudovej hudby budú remeselnícke dielne pod vedením remeselníkov zo Spoločnosti Motolla, mini jarmok s miestnymi produktmi, ochutnávka regionálnych jedál - haruľa a strapkáč -, ktorú zabezpečia členky Banyaklubu, archeologická prednáška na fiľakovskom hrade v podaní riaditeľky Viktórie Tittonovej, vedená pešia túra spojená s odborným výkladom ekológa Csabu Balázsa, geologická prednáška Ľudovíta Gála, vedúceho oddelenia starostlivosti o jaskyne Správy slovenských jaskýň, ako aj predstavenie bábkového divadla pre najmenších a rôzne iné zaujímavosti. Záujemcovia sa môžu oboznámiť aj s činnosťou a službami Novohrad-Nógrád Geoparku a Novohradského turistického informačného centra vo Fiľakove. Organizátorom domáceho podujatia je Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove, partneri: Hradné múzeum vo Fiľakove, Verejnoprospešné služby a Novohrad–Nógrád Geopark. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Mgr. Andrea Illés Kósik,
riaditeľka MsKS

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok