Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty

Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny

Pondelok - Štvrtok:
7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

S viac ako 30-mi programami čakajú návštevníkov na podujatie XXVIII. Palócke dni a Dni mesta Fiľakovo. Samospráva a Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove - v spolupráci s viacerými partnermi - veľkolepý  festival organizujú v dňoch 10. až 12. august.

Podujatie začína v piatok popoludní v Mestskom parku s programovým blokom „Spoznajte nás!“, v rámci ktorého sa vyhodnotí výtvarná súťaž detí pod názvom Tradičné rómske remeslá. Návštevníkov čaká hudobno-tanečný program rómskych talentov a programový blok ukončí koncert speváka NIKOLASA TAKÁCSA. Uskutoční sa tradičné slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva a odovzdávanie cien mesta. Prvý deň festivalu sa otvorí jubilejná výstava Petra Kovácsa Garpa v Mestskom vlastivednom múzeu. Vyvrcholením piatkového popoludnia bude multikultúrny programový blok s oficiálnym otvorením trojdňového festivalu v Mestskom parku, kde okrem miestnych súborov vystúpi aj indický folklórny súbor SHILPAGYA. Piatkový deň ukončí koncert kapiel MODUS Memory a BON BON v hradnom areály.

Fiľakovský jarmok - sprievodný program podujatia - bude prebiehať v mestskom parku, kde sa uskutočnia aj sobotňajšie programy. Rodinné predpoludnie ponúka návštevníkom pouličné a bábkové divadlo, jazdu kočom, ručne poháňaný kolotoč, systém drevených hračiek, maľovanie na tvár, nafukovací hrad a ďalšie atrakcie. Popoludní dostanú priestor miestne hudobné formácie a kapela RAJKÓ, medzi technickými prestávkami návštevníkov budú zabávať pouličné divadlá a tanečné produkcie. Medzitým Hradné múzeum vo Fiľakove pozýva návštevníkov na komentovanú prehliadku protileteckých úkrytov z obdobia 2. svetovej vojny – Bunker-túra. Milovníci kvalitných vín zas môžu navštíviť sprievodný program Otvorené pivnice. Večerné koncerty začínajú pripomenutím najväčších šlágerov v podaní fiľakovskej kapely Infinity Music Band, po nich javisko na hradnom nádvorí bude patriť legendárnej kapele sedemdesiatich rokov – PIRAMIS.

Nedeľa začína slávnostnými svätými omšami v slovenskom a v maďarskom jazyku, ktoré sú spojené už tradičnou procesiou. Popoludní milovníci futbalu môžu fandiť domácim futbalistom klubu FTC na majstrovskom zápase III. ligy, kde ich súpermi budú hráči z Poltára. Nedeľu a tohtoročný trojdňový festival ukončí veľká opereta s orchestrálnym sprievodom pod názvom ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNÁ na hradnom nádvorí.

Takmer všetky programy organizované mestskými inštitúciami (Mestské kultúrne stredisko, Hradné múzeum, Komunitné centrum) sú bezplatné. Samospráva ponúka aj v tomto roku voľné vstupenky na piatkové koncerty tým, ktorí nemajú žiadne nedoplatky na daniach voči  mestu.

Podujatie podporili: Banskobystrický samosprávny kraj a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok