Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty

Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny

Pondelok - Štvrtok:
7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Predposledný jarný deň sa uskutoční vo Fiľakove koncert súrodeneckej dvojice Jordany a Ivana Palovičovcov. Koncert dua klavír-viola sa realizuje 30-ho mája so začiatkom o 17.00 hodine v koncertnej sále Základnej umeleckej školy.

Ivan Palovič, violista, študoval v Bratislave, v Zürichu a v Salzburgu, na Vysokej škole múzických umení získal titul artis doctor. Momentálne pedagogicky pôsobí na Katedre strunových a dychových nástrojov VŠMU a na Konzervatóriu v Bratislave. Jordana Palovičová, klaviristka, študovala v Bratislave, v Londýne a v Lübecku, na Vysokej škole múzických umení získala doktorát, v súčasnosti pôsobí v nej ako docentka. V predstavení súrodencov odznejú skladby Suchoňa, Brahmsa, Szymanowskej, Zeljenky a Bowena.

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove odštartovalo novú sériu podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia v roku 2019. Komornými koncertmi by chcelo priblížiť krásy vážnej hudby záujemcom. Na zimnom koncerte sa s veľkým úspechom predstavil Beliczay Quartet v galérii Mestského vlastivedného múzea. Po májom koncerte sa uskutoční ešte letný koncert klasickej hudby v rámci festivalu UDVart, kde sa publikum môže tešiť melódiám dua gitara-vibrafón v podaní Štefana Szabóa a Jána Fialu. Sériu podujatí Hudobné ročné obdobia ukončí jesenný koncert husľového dua Reiter Duo. Spoluorganizátorom jarného koncertu je ZUŠ - MAI Fiľakovo. Sériu podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok