Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty

Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny

Pondelok - Štvrtok:
7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Počas posledných dní sa viacerí obyvatelia Fiľakova obrátili na vedenie mesta a zamestnancov mestského úradu so žiadosťou o vysvetlenie príčin opakovaných krátkodobých výpadkov elektrickej energie.

Požiadali sme v tejto veci o stanovisko Stredoslovenskú distribučnú a.s.. Pripájame stanovisko hovorcu spoločnosti Mgr. Miroslava Gejdoša v plnom znení:

"Vo Fiľakove sme v posledných dňoch zaznamenali niekoľko krátkodobých výpadkov prúdu. Spôsobila ich aktivácia automatických ochranných mechanizmov na distribučných zariadeniach. Spustili ich vonkajšie vplyvy, pričom sa nedá jednoznačne určiť, o čo konkrétne išlo. Mohol to spôsobiť vietor, konáre stromov, vtáky a podobne. Nešlo teda o žiadne veľké ani dlhodobejšie poruchy. Preventívne by sme však chceli upozorniť všetkých majiteľov pozemkov, na ktorých sa nachádzajú elektrické vedenia, aby dbali na dodržiavanie ochranných pásiem a aby nezabúdali na svoju povinnosť orezať porasty zasahujúce do elektrického vedenia. Práve konáre poprerastané cez elektrické vedenia sú často dôvodom niekoľkosekundových výpadkov. V prípade záujmu môžu obyvatelia kontaktovať našu spoločnosť (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) a zabezpečíme im na nevyhnutný čas vypnutie elektrickej energie - aby orezávanie prebehlo bezpečne."

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok