Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty:
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Kontakty pre médiá:
tel.: +421 (0)918 732 702
email: tlacove@filakovo.sk

Úradné hodiny:
Po-Št: 7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Mesto Fiľakovo Vás pozýva na bezplatné školenie - Povinnosti výrobcov obalov a neobalových výrobkov ktorými môžu byť aj bežní podnikatelia podľa zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch.

Termín: 16. mája 2017 o 14 00
Miesto konania: Fiľakovo, Mestský úrad, Radničná 25, veľká zasadačka č. 22 na prízemí
Školenie vedie: Ing. Mária Podlesná, oblastná riaditeľka spoločnosti ENVI - PAK

Od 1.1.2016 vstúpil do platnosti nový zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a s ním aj zásadné zmeny v oblasti nakladania s odpadmi z obalov. Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej len „OZV“) ENVI-PAK organizuje školenie, na ktorom budú vysvetlené povinnosti jednotlivých subjektov v schéme rozšírenej zodpovednosti výrobcov. Na školení bude priestor pre riešenie individuálnych otázok a problémov účastníkov.

Cieľové skupiny:
Výrobcovia, ktorí svoje výrobky balia do obalov; podnikateľ, ktorý dováža zabalený tovar zo zahraničia a predáva ho na Slovensku; obchodníci, ktorí konečným spotrebiteľom nakúpený tovar balia do obalov alebo konečným spotrebiteľom ponúkajú obaly, aby si ich sami zabalili do obalu. V praxi môže byť výrobcom obalov napríklad podnikateľ predávajúci textil, potraviny, stánky rýchleho občerstvenia (fast food), predajcovia na trhových miestach, ale aj e-shop a mnoho iných. Každý podnikateľ (fyzická osoba aj právnická osoba), ktorý si sám vytlačí reklamný leták, brožúru, vizitku, katalóg alebo nejaký podobný propagačný materiál, ktorý je určený pre jeho zákazníkov, sa podľa zákona o odpadoch stáva výrobcom neobalového výrobku.

Cieľom školenia: je pripraviť podnikateľov ako výrobcov obalov a neobalových výrobkov na splnenie svojich povinností

Prihláška: Váš záujem prosíme nahlásiť na MsÚ Fiľakovo, Referáte životného prostredia a investícií, Ing. Gréta Kuzmová na tel. č. 047/43 81 001 alebo na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Pozvánka [PDF, 68 kB]